На преден план
Паметник на загиналите жители на село Извор във войните за България ще бъде изграден в населеното място, прие Общинският съвет в Радомир
72
България
Паметник на загиналите жители на село Извор във войните за България ще бъде изграден в населеното място, прие Общинският съвет в РадомирПаметник на загиналите жители на село Извор във войните за България ще бъде изграден в населеното място, прие Общинският съвет в Радомир на днешното си редовно заседание.Решението е по докладна записка на общинския съветник Олег Цветанов.
Автор: БТА / Редактор: Кирил Стойчев
| 22 Юни 2026, 14:46 ч.
Паметник на загиналите жители на село Извор във войните за България ще бъде изграден в населеното място, прие Общинският съвет в Радомир на днешното си редовно заседание. Решението е по докладна записка на общинския съветник Олег Цветанов. Инициативата предвижда мемориалът да бъде посветен на местните жители, загинали в Балканските войни (1912 - 1913), Първата и Втората световна война. В предложението пише, че целта е да се съхрани историческата памет и да се изрази признателност към саможертвата на загиналите. Проектът ще бъде осъществен със средства от дарения и спонсорство, без да се използват средства от общинския бюджет на Радомир. Съгласно решението паметникът трябва да бъде изграден при спазване на действащите устройствено-териториални изисквания и след съгласуване с компетентните институции. С приетото решение се възлага на кмета на Община Радомир да осигури съдействие за неговото законосъобразно изпълнение.
Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
|
|
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град.
От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
|
|
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
|
Приемната грижа е изключително ценна мисия
|
|
|
Районната прокуратура в Благоевград ръководи разследване за хулиганство, извършено в Сандански
|
|
|
Завърши проектът за енергийна ефективност на блок „Хавана“ в Силистра
|
|
|
Целевата помощ за отопление е социално право, а не инструмент за бюджетния дефицит
|
|
|
Оттеглиха за разглеждане докладната записка за електропровод към ВяЕЦ „Орисол - 2“ от дневния ред на Общинския съвет в Радомир
|
|
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
|
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия |
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
|
Приемната грижа е изключително ценна мисия
|
|
|
Ушата сова, кукумявка и лястовица бяха спасени със съдействието на РИОСВ-София и Спасителния център за диви животни
|
|
|
Ако искаме стабилно здравеопазване, трябва да задържим младите кадри с реални решения
|
|
|
Нови 25 чуждестранни шофьори са назначени в столичния автобусен градски транспорт
|
|
|
Община Силистра реализира два проекта за енергийна ефективност в социални услуги
|
|
Радиопрограми



Тикер
72
ЗАПАЗИ
Приемната грижа е мисия, която е изключително ценна. Когато човек подхожда с чисто сърце, добри мисли и е изградил ясна представа за това какво представлява тя, би могъл да пристъп ...